Istniejemy od 1999 roku, jako firma szkoląca w zakresie technik linowych oraz ratownictwa. Zajmujemy się również organizacją imprez integracyjnych z zastosowaniem technik linowych oraz śmigłowca. Organizujemy i prowadzimy wycieczki szkolne, wzbogacając je o zajęcia z survivalu oraz technik linowych. Do 2014 roku uzyskiwaliśmy zgodę Komendy Głównej PSP na prowadzenie szkoleń dla funkcjonariuszy PSP oraz strażaków OSP w zakresie ratownictwa wysokościowego. Posiadamy wpis Wojewódzkiego Urzędu Pracy jako instytucja szkoleniowa.

Jako firma UWS szkoliliśmy między innymi strażaków - ratowników wysokościowych PSP i OSP, ratowników innych podmiotów, obsługę kolei linowych w zakresie prowadzenia ewakuacji technikami linowymi w przypadku awaryjnego zatrzymania kolei. Prowadzone przez nas szkolenia obejmowały zarówno zagadnienia podstawowe tj. : znajomość sprzętu i jego obsługę, techniki poruszania po linach i ratownictwo w tym z wykorzystaniem śmigłowca .

Szkolenia obejmowały działalność specjalistyczną z zakresu ratownictwa: ścianowego, jaskiniowego, kolejkowego oraz z wykorzystaniem śmigłowca.

Posiadamy niezbędny sprzęt specjalistyczny potrzebny do realizacji kursów. Naszą kadrę stanowią instruktorzy: Ratownictwa Wysokościowego KSRG, GOPR, WOPR, PZA i PZN oraz przewodnicy beskidzcy i tarzańscy.

Realizowaliśmy projekty współfinansowane przez UE:

 

Jak działamy?

Firma realizująca zadania z ogólnie pojętych dziedzin : ratownictwa, imprez integracyjnych, szkolenia i rekreacji aktywnej. Realizacje i projekty wykonujemy w oparciu o istniejące i zaakceptowane programy, jak również jesteśmy autorami wielu własnych projektów, szczególnie w dziedzinach związanych z ratownictwem i szkoleniem.

Zespół firmy UWS stanowią ludzie, którzy połączyli pasję z pracą zawodową tworząc dla Państwa autorskie programy imprez integracyjnych, wyjazdów szkolnych i szkoleń związanych z ratownictwem.

Jesteśmy zgrana ekipą przyjaciół zarówno w górach - wspinając się na jednej linie, jak i w pracy - prowadząc wspólnie firmę.

Indywidualne podejście umożliwia każdemu klientowi dostosowanie się do jego potrzeb i życzeń. Realizacja szkoleń odbywa się w miejscu naszej firmy lub w każdym innym wskazanym przez zleceniodawcę.

Tworzymy kompleksowe scenariusze, doradzamy w zakresie realizacji, jak i zakupu specjalistycznego sprzętu, opracowujemy harmonogramy działań i budżety, rozwiązujemy kwestie logistyczne, planujemy szkolenia pod kontem ich możliwości i efektywności, zapewniamy gadżety reklamowe, zajmujemy się koordynacją i nadzorem nad realizacją zleconych zadań oraz rozliczamy wydatki.

Dzięki naszemu wsparciu klienci UWS mogą bezpiecznie i efektywnie prowadzić swoją codzienną działalność i realizować biznesowe cele, jak również uzyskać przeszkolenie w dziedzinie, w której się specjalizujemy.

Naszymi Klientami są: duże polskie i zagraniczne firmy, placówki administracji publicznej, a także średnie i małe firmy ze wszystkich niemal branż, właściciele stacji narciarskich, przedstawiciele Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz osoby prywatne szukające podnoszenia swoich uprawnień zawodowych, jak również pragnące przygód i wrażeń.

UWS od początku swojej działalności gwarantuje swoim Klientom przede wszystkim bezpieczeństwo, najwyższą jakość usług, najlepsze standardy i korzystne warunki finansowe.

Nasza misja - bezpieczeństwo w każdym działaniu

 

Nasza kadra

Naszą kadrę stanowią ludzie  z wieloletnim stażem w dziedzinie działalności górskiej, ratowniczej  i szkoleniowej:
instruktorzy i starsi instruktorzy ratownictwa wysokościowego KSRG, instruktorzy i starsi instruktorzy ratownictwa górskiego, instruktorzy wspinaczki skalnej, taternictwa jaskiniowego PZA, przewodnicy beskidzcy i tatrzańscy.